Rolety harmonijkowe do drzwi

rolety harmonijkowe

Drzwi balkonowe pełnią często rolę okien. Doświetlają pomieszczenia, a po ich otwarciu, pozwalają wyjść na balkon lub taras. Kiedy są zamknięte, często chcemy ograniczyć ilość promieni słonecznych, które przez nie wpadają do pokoju. Co wtedy robimy? Najczęściej zaciągamy zasłony lub rolety harmonijkowe. Czy któreś z tych rozwiązań jest lepsze? Naszym zdaniem zdecydowanie bardziej opłaca się wybrać rolety plisowane – z kilku powodów.

 

Jednym z nich jest bardzo łatwy i szybki montaż. Możemy go przeprowadzić w każdym miejscu, bez potrzeby używania narzędzi. W przypadku chęci korzystania z zasłon lub kotar, będziemy musieli zamocować do ściany karnisz. To oznacza potrzebę wywiercenia otworów, co samo w sobie może nie jest trudne, ale wymaga użycia wiertarki i odpowiednich wierteł. Istnieje również ryzyko uszkodzenia ściany, jeśli nieumiejętnie będziemy się obchodzić z urządzeniem.

Natomiast rolety harmonijkowe mają tę przewagę, że ich montaż jest bardzo szybki i łatwy, nie wymagający stosowania żadnych dodatkowych narzędzi.

Wystarczy tylko posłużyć się plastikowymi mocowaniami, zakładając je na drzwi i przytwierdzając do nich rolety. Jest to tym bardziej proste i szybkie do wykonania, że w zestawie z roletą znajduje się instrukcja obsługi i montażu. Postępując krok po kroku, zgodnie z wytycznymi, będziemy mogli się cieszyć solidnie i szybko zamocowanymi rolety harmonijkowe, które w każdym momencie mogą zostać zdemontowane i będą nadawać się ponownego wykorzystania, np. na innym oknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *