Plisy okienne – z czym się to je

plisy na okno

Być może nie miałeś z nimi nigdy wcześniej do czynienia i nie wiesz co to takiego. Nazwa może brzmieć znajomo, ale my postanowiliśmy jeszcze bardziej przybliżyć ci zasadę działania plisów okiennych. To właśnie plisy okienne są dziś jednymi z najczęściej wybieranych dekoracji do okien, które można spotkać zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użytkowych, pełniących funkcję biura. Jak działają plisy okienne? To niewątpliwie jedno z najciekawszych zagadnień, które warto poruszyć. Przede wszystkim w odróżnieniu od klasycznych rolet zwijanych, plisy okienne nie są wyposażone w sprężynę, która odpowiada za zwijanie się materiału na rolkę. Dzięki temu, plisy okienne w znacznie mniejszym stopniu narażone są na ewentualne uszkodzenia. Ich zwijanie i rozwijanie następuje wyłącznie przy użyciu siły mięśni. Dzięki temu nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji, takie plisy okienne działają niezawodnie, dając wiele satysfakcji z ich posiadania.

 

Gdzie można je zamontować

Miejscem przeznaczonym pod montaż plisów okiennych są oczywiście okna. Okna, które mogą być zainstalowane w każdym miejscu budynku, niezależnie od tego czy jest to ściana, czy na przykład połać okna. Dzięki temu że plisy okienne są wyposażone w prowadnice, to nawet jeśli są podwieszone pod oknem dachowym, materiał nie zwisa z nich, co oczywiście mogłoby wyglądać bardzo nieestetycznie i utrudniałoby zamykanie i otwieranie rolety.

 

Kto wykonuje montaż

 

Mamy do wyboru dwie możliwości montażu plisów okiennych. Może to dla nas wykonać firma, która wykonała dla ciebie plisy okienne, możesz również podjąć się tego zadania samodzielnie. Jest to tym łatwiejsze do wykonania, że niemal wszystkie dostarczane klientom rolety są wyposażone w czytelną instrukcję graficzno-słowną. Pozwala ona szybko i dokładnie wykonać całą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *