Plisy do okien dachowych

plisa

Plisy są coraz popularniejszym sposobem zasłaniania okien w naszych mieszkaniach i domach. W porównaniu z żaluzjami czy roletami posiadają one szereg zalet, dzięki którym są tak chętnie wybierane przez klientów. Najczęściej montowane są przy tradycyjnych pionowych oknach, ale w sprzedaży pojawiły się także konstrukcje do okien dachowych. Okna takie przeważnie są montowane pod pewnym kątem, a niekiedy wręcz zupełnie poziomo.

W takim przypadku tradycyjne rozwiązania nie zdają egzaminu, gdyż materiał po prostu by spadał w dół. Dlatego też, podobnie jak przy roletach i żaluzjach, plisy przeznaczone do takiego rodzaju okien posiadają dodatkowo specjalne prowadnice, w których umieszczony jest przesuwany materiał. Prowadnice te wykonane są z metalu, najczęściej jest to aluminium lub pomalowana stal, są one dyskretne, ale jednocześnie odpowiednio wytrzymałe. Dzięki ich użyciu plisy z tego rodzaju mogą być montowane w każdym rodzaju okien, bez względu na kąt, pod jakim będą one położone.

 Sklep z plisami

Podobnie jak przy standardowych plisach, również zamawianie plis dachowych wymaga dokładnych pomiarów. Każdy z producentów oczekuje podania kilku długości i szerokości, należy to zrobić zgodnie z wytycznymi. Ważne jest, żeby pomiaru szerokości dokonać w kilku miejscach, gdyż często pojawiają się problemy z listwami przyszybowymi, co może skutkować niewłaściwym działaniem plisy.

Po dokładnym zmierzeniu całości plisy zostaną przygotowane przez producenta, a następnie dostarczone klientowi. Montaż w stosunku do tradycyjnych plis niewiele się różni, dochodzi jedynie konieczność przymocowania dodatkowych listew na bokach okna. Producenci przeważnie dostarczają dokładną instrukcję instalacji, więc nie powinno być problemów z ich przykręceniem. Zawsze też można poprosić o taką usługę, chociaż to będzie się wiązało z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. W przypadku okien położonych wyżej można dodatkowo zamówić specjalny uchwyt przedłużający, przy pomocy którego można będzie wygodniej sterować zasłonieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *