Co do okna?

sklep z plisami

Czy twoje okno jest puste i nie ma w nim żadnej ozdoby? Brakuje ci jakiegoś rozwiązania, które pozwoliłoby zwiększyć komfort życia w mieszkaniu, zapewniło lepszą wygodę sterowania światłem, które wpada do mieszkania i sprawi, że będziesz mógł liczyć w nim na większą prywatność? Doskonale rozumiemy twoje wątpliwości, obawy i potrzeby. Z tego również powodu chcemy ci polecić niezastąpione rozwiązanie, które znakomicie sprawdza się w każdym modelu okien ściennych oraz dachowych. Tym rozwiązaniem są plisy okienne. Zostały one wymyślone już kilka lat temu, jako alternatywa dla żaluzji oraz rolet. Plisy łączą w sobie wszystkie najważniejsze zalety wyżej wymienionych rozwiązań, zapewniając o wiele większą wygodę użytkowania i łatwość montażu.

 

Plisy Okienne

Dlaczego wybrać właśnie plisy okienne? Pierwszym powodem jest fakt, że są one jedną z tańszych propozycji na rynku. Atrakcyjna cena wynika z kilku powodów. Przede wszystkim z niższych kosztów produkcyjnych, na co z kolei składa się mniejsza liczba elementów, które znajdują się w roletach. Po drugie, plisy okienne można mieć w jednym z kilku różnych wariantów. Pierwszym z nich jest podstawowy model, na który składają się plisy z cienkiego materiału, dobrze przepuszczającego światło. Zadaniem, które mają do spełnienia takie plisy okienne jest ograniczenie ilości światła wpadającego przez okna do mieszkania, ale w głównej mierze mają pozytywnie wpływać na wygląd pomieszczenia.

 

Jeśli nie należysz do zwolenników jasnych pomieszczeń, lepiej czujesz się w półmroku czy może chcesz ograniczyć ilość promieni, aby zredukować nagrzewania się pomieszczenia, polecamy ci plisy okienne zaciemniające. Do ich wykonania używa się grubszy rodzaj materiału, który dodatkowo od spodu może być pokryty dodatkową warstwą odbijającą promienie słoneczne. Stosowanie takich plis ma sens głównie przy oknach dachowych, które przez wiele godzin dziennie znajdują się w pełnej ekspozycji słonecznej, co nieuchronnie prowadzi do zwiększania się temperatury w pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *